איטום גגות

איטום גגות – השוואת היתרונות והחסרונות באיטום ביריעות ביטומניות וזיפות גגות

איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות ביריעות ביטומניות זו שיטה מפותחת וחדשה יחסית, היא משמשת לצורך איטום ובידוד הגג מפני חדירת מי גשמים על ידי שכבת רצועות ביטומן. רצועות ביטומן אלו מיושמות על הגג בשכבה אחת או בשתי שכבות ומהוות איטום מעולה כמעט לכל מקרה ומצב. הרצועות המשמשות לצורכי האיטום מגיעות בשני סוגים עיקריים – יריעות המועשרות בפולימר מסוג APP ויריעות המועשרות בפולימר מסוג SBS. השימוש העיקרי בתחום איטום גגות הוא ביריעות ביטומניות מסוג APP.

איטום גגות בשיטת זיפות הגגות

זיפות גגות היא שיטה מיושנת ועתיקה לאיטום גגות, המתבססת על זפת בחומר מבודד נגד מים. הזפת מיושמת גם כן בשכבה יחידה או בשכבה כפולה ומשמשת לאיטום נגד חדירת מי גשמים אל החלק הפנימי של הבניין דרך הגג. הזפת היא חומר צמיגי בצבע כהה, שמשווק בחביות, קוביות ויריעות. היישום של הזפת מתבצע בכמה שלבים לאחר חימומה, יש צורך בחימום הזפת לטמפרטורה מדויקת. מה שהופך את ההליך ללא יעיל, שכן חימום הזפת מתבצע בצורה ישירה והנו איטי, לא מבוקר ולא אחיד. בנוסף לכל אלו, חימום הזפת פולט לכלוך ופסולת רבים, מה שגורם לזיהום הסביבה.

איטום גגות ביריעות ביטומניות לעומת זיפות גגות

למרות שזיפות גגות זו שיטה מיושנת לאיטום גגות, יש לה עדיין ביקוש. איטום גגות ביריעות ביטומניות לעומת זאת, זו שיטה חדישה ומאוד פופולרית, היא מומלצת במקרים רבים ומהווה פתרון מעולה כמעט לכל מצב. לפניכם השוואה בין איטום גגות ביריעות ביטומניות לבין זיפות גגות:
• קושי – כשמדבור ברמת הקושי של העבודה, ניתן להצביע כי זיפות גגות זו שיטה מורכבת ומסובכת יותר מאיטום ביריעות ביטומניות בגלל הקושי בחימום הזפת והצורך במריחתה בצורה אחידה על הגג.
• איכות – מבחינת איכות לא ניתן להצביע חד משמעית על השיטה האיכותית יותר, זיפות גגות נחשבת לשיטה איכותית וכך גם איטום גגות ביריעות ביטומניות. אחד מההבדלים במקרה זה הוא שהיריעות הן גמישות, מה שהופך אותן לאיכותיות יותר ומונע קריעה בעת תזוזות אדמה. עוד משהו שכדאי לשים לב אליו הוא שהיריעות מגיעות בשכבה אחידה בעוד שאת הזפת יש למרוח בצורה אחידה, דבר שעלול לגרום לפגיעה באיכות האיטום אם לא יתבצע בצורה תקינה.
• עמידות – היריעות עמידות יותר מן הזפת, הן חסינות לקרינת UV ומשתמרות בצורה מעולה לאורך זמן בעוד שזיפות גגות דורש סיוד מדי שנה בכדי לשמור על איכות האיטום.