אינסטלטור וטכנאי מזגנים

אינסטלטור וטכנאי מזגנים

אינסטלטור

כשרוכשים דירה ישנה באופציית יד שניה ומחליטים לשפץ אותה, אחד הדברים הראשונים שיש לבדוק הוא מצב צנרת המים . אם מדובר בצנרת ברזל ישנה או בצנרת פלסטיק . אם מדובר בצנרת ברזל הקיימת בדירה הרבה מאד שנים, היא העלתה חלודה והיא לא תחזיק מעמד עוד שנים רבות. מומלץ מאד לפרק אותה ולהתקין במקומה צנרת PVC עמידה כדי שלא יוצר מצב שיהיה פיצוץ בצנרת הישנה שיפגע ברהיטים ובציוד החדש בבית. אינסטלטור שהוא בעל ניסיון רב יבצע עבודה זו במיומנות רבה ובסיומה ימלא חול ויבטן כדי שהצנרת לא תזוז והחיבורים שלה לא יתפרקו.
אם דוד השמש דולף רצוי לקרוא לאינסטלטור שיבדוק אותו . ברוב המקרים אי פשר לתקן את הדוד ולכן יש צורך ברכישת מכל דוד שמש חדש . האינסטלטור מתקין אתא דוד השמש, מחבר את הצנרת החדשה ובודק שהמים זורמים כמו שצריך, מתחממים בעת הפעלת הדוד כך שאפשר יהיה ליהנות מזרם מים קולח וחם בעת הצורך.
הצפה בבית נגרמת ממספר מקרים מבעיה במכונת כביסה או במדיח הגורמות לכך שכל כמותת המים מציפה את הבית במקום להתנקז לצינור. זה יכול לקרות עקב בעיה בצנרת שאינה מסוגלת לקלוט את המים החוזרים ולכן עולה על גדותיה או בגלל בעיה מכנית במכונת הכביסה או במדיח. אינסטלטור בוחן את האפשרויות השונות ומסדר את הצנרת או כל בעיה מכנית במכשור כדי שאפשר יהיה להפעיל אותם כרגיל. במידה והנזילה מגיעה ממקום אחר בגג מומלץ להיוועץ עם קבלן איטום גגות שיאתר את מקור הנזילה.
אינסטלטור מגיע לכל קריאת שירות במהירות כדי להקל על הלקוחות וכדי שהתקלות לא יפריעו להם בחיי היום יום בבתים או בעסקים.

טכנאי מזגנים

בחום הכבד בישראל, המזגן הופך לצורך בסיסי ולא למכשיר שהוא מותרות. תקינותו של המזגן במיוחד בחודשי הקיץ היא הכרחית . במקרה של תקלה, קוראים לטכנאי מזגנים כדי שיבדוק את הבעיה ויחליט מה כדאי ומה אפשרי לעשות. יש מקרים שהטכנאי יוסיף גז, יחליף חלק שאינו פועל כיאות או במקרים קיצוניים ימליץ להתקין מזגן חדש במקום המזגן הישן שפועל בכבדות ואינו מוציא מספיק תפוקה כדי לקרר ולמזג את המקום.
טכנאי מזגנים שהוא מנוסה ומיומן מכיר את כל סוגי המזגנים של היצרנים השונים ויודע לפתור כמעט כל תקלה. הטכנאי פותח את המזגן ובודק כמה נקודות שהן אלה שעלולות ליצור בדרך כלל את הבעיות . על פי הצורך הוא מחליף חלקים, מנקה את הפילטר או מחדיר גז ומחזיר את המזגן לפעילות תקינה.
מי שמעוניין לרכוש מזגן לחדר מסוים בבית שחם בו מאד, קורא לטכנאי מזגנים ומתייעץ אתו לגבי רכישת מזגן חדש. יש כמה אפשרויות של מזגנים המיוצרים על ידי יצרנים שונים. הטכנאי ימליץ על המזגן בתפוקה הנכונה שלדעתו יהיה המתאים והאמין ביותר עבור חדר זה כך שיהיה ממוזג ונעים לשהייה.
כשמתקלקל המזגן ועד שמגיע טכנאי מזגנים, נהנים ממשבי הרוח של מאווררים הקיימים בתליה, על התקרה או על השולחן.