צבעים

צבעים – מהם צבעים ומשמעותם

מהם צבעים והחשיבות שלהם בעיצוב פנים

הצבעים נמצאים בכל מקום סביבנו, לכל דבר ואובייקט במרחב יש צבע כלשהו. לצבעים יש השפעה פסיכולוגית עמוקה עלינו, בני האדם. כל צבע וצבע מעורר בנו תחושות ורגשות שונים שמשפיעים עלינו בצורה שונה, לצבעים יש את היכולת להשפיע על צבעי הרוח שלנו וליצור אווירה. בזכות כל אלו, הצבעים מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב פנים ומכל עבודת עיצוב, שילוב נכון והתאמה טובה של צבעים תניב עיצוב פנים מוצלח, או בעצם כל סוג של עיצוב מוצלח. כל עולם עיצוב הפנים מתבסס על צבעים ומה שניתן לעשות וליצור אתם, מה שניתן לעצב אתם ואיך נשלב אותם ליצירת אווירה בחלל. לצבעים השפעה משמעותית ביותר על האווירה בחדר כאשר מדובר בצבע של הקירות, הקירות סובבים את החדר וצבעם מהווה השפעה גדולה על העיצוב בו. בשימוש בצבעים לקירות מומלץ להשתמש בצבעים בהירים ונעימים, כאלו שיגרמו לתחושה ואווירה נעימה ולא יגרמו לתחושת חושך בחדר או אווירה לא נעימה.

צבעים חמים

צבעים חמים משמשים אותנו בעיקר לסגנונות עיצוב חמים ,כפריים וביתיים. השימוש בצבעים בגוונים חמים יוצר הרגשת חמימות ואינטימיות בבית, בשילוב אלמנטים שונים כמו עץ ניתן לייצר אווירת כפריות או אווירה קלאסית. השימוש בצבעים חמים שונים וגוניהם הוא נפוץ מאוד בעיצוב פנים של חדרים, סלונים, מטבחים ועוד… למרות שלצבעים החמים כקבוצה יש משמעות והשפעה, גם לכל צבע בנפרד יש את המשמעות שלו וההשפעה שלו עלינו.
• אדום – הצבע האדם משדר רגש ואנרגטיות, ניתן לשלב אותו ליצירת אווירת רומנטיות או פרובוקטיביות. צבע אדום יכול לבטא גם דרמטיות, אנרגטיות ועוררות.
• כתום – הצבע הכתום משדר ילדותיות ושמחה, ניתן לשלב אותו וגווניו השונים ליצירת אווירה עליזה וידידותית.

צבעים קרים

צבעים קרים משמשים אותנו בעיקר לסגנונות עיצוב מקצועיים יותר, קרירים ומודרניים. השימוש בצבעים קרים יוצר תחושת קרירות ומודרניות, לעתים גם יוקרתיות בשילוב אלמנטים שונים וחדשנות. לכל צבע יש את המשמעויות שלו בתור צבע או בתור קבוצה.
• כחול – זהו צבע המשדר קרירות, הוא יוצר תחושת רוגע ושקט בחדר.
• ירוק – זהו צבע המשדר נינוחות, הוא יוצר תחושת טבע, חיוניות וניקיון.

צבעים נוספים

צבעים נוספים שלא נכנסים תחת ההגדרה צבעים חמים או צבעים קרים הם לבן, שחור וגם כסוף. אלו הם צבעים בהם מתבצע שימוש בסיסי כמטע בכל עבודת עיצוב פנים, השימוש בשחור ולבן, וכן שילוב אלמנטים כסופים הוא נפוץ בעיקר בעיצובי פנים מודרניים ואלגנטיים.
• לבן – לבן הוא צבע בסיס המשדר אסתטיות, ניקיון ופשטות.
• שחור – שחור הוא צבע המשדר מודרניות וקרירות.
• כסף – כסף הוא צבע המשדר קלאסיקה וערכות, או מנגד מודרניות ויוקרה.