עיצוב מטבחים

מטבחים – סגנונות מטבחים פופולריים וחומרי בנייה וציפוי ארונות מטבח

סגנונות מטבחים

בתחום עיצוב הפנים ועיצוב מטבחים קיימים מגוון סגנונות עיצוב של מטבחים המתאימים לטעמים שונים ויוצרים אווירה שונה. סגנונות המטבחים הנפוצים ביותר הם מטבחים מודרניים, מטבחים כפריים ומטבחי וינטג’.
• מטבחים מודרניים – מטבחים מודרניים הם מטבחים המעוצבים לרוב בצבעים קרירים, שחור ולבן, העיצוב של מטבחים מודרניים הוא מינימליסטי ונקי, לא מוקצן. מטבחים מודרניים הם מטבחים בעלי מראה אלגנטי וחדשני, בעלי אווירה קרירה וחדישה.
• מטבחים כפריים – מטבחים כפריים הם מטבחים המועצבים לרוב בצבעים חמים, שילוב אלמנטים רבים של עץ ומראה ביתי. מטבחים כפריים הם מטבחים בעלי אווירה כפרית, חמימה וביתית.
• מטבחים בסגנון וינטג’ – מטבחים בסגנון וינטג’ הם מטבחים בהם יש שימוש באלמנטים וסגנונות מעבר, לרוב משנות החמישים עד שנות השבעים. ישנם מגוון רחב של אפשרויות עיצוב למטבחים סגנון וינטג’, מאחר והם מאופיינים על ידי תקופות שונות, במקרים רבים העיצוב במטבח וינטג’ הוא מוקצן.

מטבחים – חומרים לארונות המטבח

ישנם חומרים שונים המשמשים בתור דלתות לארונות המטבח, החומרים הפופולריים ביותר הם סנדוויץ’, עץ מלא ו-MDF. סנדוויץ’ הוא אחד החומרים הפופולריים יותר, הוא בעצם שכבות עץ המודבקות אחת לשנייה. ניתן למצוא סנדוויץ’ במגוון רמות איכות ומחירים שונים, הוא נחשב לחומר חזק מאוד ועמיד. העץ המלא נחשב לחומר יקר מאוד ויוקרתי, השימוש בו הוא לרוב רק בתור אלמנט ולא בתור הדלת לארון עקב מחירו. העץ המלא נחשב לחומר איכותי מאוד לשימוש במטבחים, הוא עמיד לרטיבות, מכות ושריטות, נראה מרשים וקל לתיקון ותחזוקה. MDF הוא בעצם נסורת המודבקת באמצעות לחץ, זהו חומר הנחשב לחומר זול ומהווה פתרון בעל מחיר נוח לשימוש במטבחים.

מטבחים – ציפוי ארונות מטבח

קיימים סוגים שונים של ציפוי צבע לארונות המטבח בעלי יתרונות וחסרונות שונים:
• פורמייקה – ציפוי זה הוא עמיד מאוד, מגיע במגוון צבעים אך נראה מאוד פלסטי.
• צבע בתנור – מגיע ברמות ברק וצבעים שונים, אך רגיש למכות ושריטות ומתלכלך בקלות.
• ציפוי פורניר – ציפוי זה הוא זול, לא מתעוות אך לא עמיד בצורה טובה למכות.
• לכה אקרילית – ציפוי זה הוא עמיד אך יקר יחסית לציפויי לכה אחרים.
• לכה פולאריטנית – ציפוי זה הוא עמיד פחות מלכה אקרילית אך זול יותר.